Ogłoszenia duspzasterskie, Niedziela Męki Pańskiej, 14.04.2019

1) Dziś o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja do kościoła, oraz błogosławieństwo dzieci po Mszy św.

Dziś błogosławieństwo dzieci po Mszy św. o godz. 11.00.

Dziś zbiórka do puszek na Hospicjum w Krośnie w ramach „ Krośnieńskich Pól Nadziei”

Dziś Gorzkie Żale o godz. 14. 30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym i Msza św.

2) Jutro, wtorek i środę Msze św. o godz. 7.00, gdyż mamy spowiedzi całodniowe w największych parafiach dekanatu.

3) W poniedziałek i wtorek spotkanie ministrantów o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa. Przygotowanie liturgii na Triduum Paschalne.

4) W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. W ten dzień czcimy pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. w Komborni o godz. 18.00. A po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i możliwość adoracji do godz. 22.00. W tym czasie adorują wyznaczone grupy, które są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

Wielki Piątek dzień Męki i Śmierci Naszego Pana Jezusa Chrystusa adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Liturgie wielkopiątkową rozpoczniemy o godzinie 17.00 Drogą Krzyżową a następnie liturgia słowa i adoracja Krzyża, a potem przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do 23.00. Na godz. 21.00 zapraszamy wszystkich na wspólne śpiewanie Gorzkich Żali. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60.

W Wielką Sobotę rozpoczynamy adoracje Pana Jezusa w grobie od godz.7.00. Od godz. 9.00 rozpoczniemy święcenie pokarmów wielkanocnych. W kościele w Komborni poświęcenie o godz. 9.00, 10,00, 11,00 i 12.00. Natomiast w Woli Komborskiej poświęcenie pokarmów o godz. 10.00 a następnie przy kaplicy Rozalii 10.15 i Górskiej o godz. 10.30. Liturgię Paschalną rozpoczniemy z poświęceniem ognia i wody o godz. 19.00. Przychodzimy ze świecami

W Niedziele Zmartwychwstania Msza rezurekcyjna o godz. 6.00. W czasie Procesji rezurekcyjnej za świece są odpowiedzialna jest Róża św. Barbary Pani Anzelmy Kasprzyk. Dzieci z klas VI do VIII oraz Młodzież z Gimnazjum odpowiedzialna jest za przygotowanie i niesienie figur.

Prosimy także druhów ze Straży o wystawienie warty przy grobie Pana Jezusa i przygotowanie ognia na sobotę oraz procesji rezurekcyjnej.

Następne Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 9.30 Woli K. i o godz. 11.00 w Komborni.

5) Za dwa tygodnie o godz. 11.00 Uroczystość Miłosierdzia Bożego – odpust na Woli Komborskiej i Pierwsza rocznica Konsekracji kościoła.

6) Zbiórka ofiar pieniężnych na remont kościoła i utrzymanie cmentarza za dwa tygodnie.

7) Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedziele i złożenie ofiary na kwiaty paniom i panom; Kazimierze Zajdel, Edwardowi Prajsnar, Elżbiecie Prajsnar, Kazimierze Szmyd, Ewie Makiel, Monice Kokulskiej, Krzysztofowi Wojnar, Ryszardowi Szpiech, Franciszkowi Kwolek, Tadeuszowi Kwolek, Kazimierzowi Prajsnar. Na kwiaty dała Balawajder Stanisława. A o posprzątanie we środę o prosimy Jana Ekiert, Helenę Szmyd, Marię Kuźnar, Marię Kwolek, Danutę Menet, Agnieszkę Wilusz.