Ogłoszenia duszpasterskie z niedzieli Trójcy Przenajświętszej (12.06.2022 r.)


Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

Dziś po Mszy św. błogosławieństwo dzieci.

Od jutra w naszej parafii Rekolekcje Szkolne przed Uroczystością V rocznicy Koronacji i Intronizacji Matki Bożej Pocieszenia Pani Komborskiej. Rekolekcje potrwają od poniedziałku do środy.

W tym tygodniu obowiązkowe spotkania dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza:
- we wtorek po Mszy św. (przed Uroczystością Bożego Ciała)
- w piątek przed Mszą św. o godzinie 17:00 (przed V rocznicą Koronacji)

We wtorek próba dziewczynek, które w tym roku będą sypać kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała. Próba o godz. 17.00. W tym roku będzie wspólny kosz do sypania kwiatów.

W środę możliwość przystąpienia do spowiedzi św. przed Bożym Ciałem i V rocz. Koronacji i Intronizacji MB Pocieszenia.

We czwartek Boże Ciało. Chcieliśmy przypomnieć trasę procesji i miejsce ołtarzy. W tym roku idziemy w procesji od kościoła w kierunku ośrodka zdrowia i w górę do państwa Bożków.
- Pierwszy ołtarz przy cmentarzu (Grupa św. O. Pio. Odpowiedzialna p. Krzysztof Balawajder.
- Drugi ołtarz przy Ośrodku Zdrowia. Odpowiedzialni Rodzice dzieci z III klasy. Odpowiedzialna p. Katarzyna Pyzia.
- Trzeci ołtarz przy domu Państwa Soleckich –odpowiedzialni Rodzice dzieci, które miały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Odpowiedzialna p. Joanna Boczar.
- Czwarty ołtarz przy domu p. Bożków. Odpowiedzialni Rodzice i młodzież z VIII klasy. Odpowiedzialna p. Agata Kuźnar.
Prosimy sąsiadów o pomoc w ustawieniu ołtarzy. Nasze siostry mają przygotowane banery oraz materiały na ubiór ołtarzy. Mamy nadzieję, że nasi strażacy czynnie włączą się w całe Uroczystości. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. i oraz dzieci rocznicowe a także małe dzieci z Rodzicami zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia. Proszę Różę św. Michała Archanioła do niesienia obrazu Matki Bożej Pocieszenia w czasie procesji. Młodzież do niesienia figur i feretronów. Msze święte w tym dniu; w Komborni 7. 30 i 9.30 z procesją oraz 15.00 a na Woli K. o godz. 15.00.

Codziennie zapraszamy do brania udziału w oktawie Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia.

W sobotę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia na Mszy św. a po Nowennie Procesja Eucharystyczna z okazji Oktawy Bożego Ciała .

W piątek i niedzielę na Woli K. także po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

W następną niedzielę w naszej parafii uroczystości V rocznicy Koronacji i Intronizacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia Pani Komborskiej. W czasie uroczystości wprowadzimy do naszej świątyni relikwie św. ks. bp. Józefa Sebastiana Pelczara oraz dwóch błogosławionych ks. Jerzego Popiełuszki i ks. Jana Balickiego. Poświęcimy na nowo dwa boczne ołtarze. Odsłonimy dwie tablice pamiątkowe poświęcone ks. Władysławowi Gurgaczowi i Matce Generalnej Marii Sylwii Sznajder. Całym uroczystościom będzie przewodniczył J.E. ks. abp. Józef Michalik. Uroczystościom będzie towarzyszyła Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego z Rzeszowa oraz poczty sztandarowe. Serdecznie zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe, Grupy Modlitewne oraz wszystkich parafian.

Msze św. w następną niedzielę o godz. 7.30, 11.00 i 15.00. Na Woli Komborskiej Msza św. O godz. 15.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty rodzinom numerów domów; 258, 259, 261, 262. a o posprzątanie we środę prosimy; 263, 265, 267, 268, 269

Intencje mszalne. Parafia Kombornia - Intencje Mszy Świętych 6-12.06.2022 r.