Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia i św. Marcina w Komborni



 

 

Uroczystości Triduum Paschalnego 2019

 

WIELKI CZWARTEK - w ten dzień czcimy pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

18.00. – Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i możliwość adoracji do godz. 22.00. W tym czasie adorują wyznaczone grupy, które są wywieszone na tablicy ogłoszeń

 

 

WIELKI PIĄTEK - dzień Męki i Śmierci Naszego Pana Jezusa Chrystusa, adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

17.00 -  Droga Krzyżowa a następnie Liturgia Męki Pańskiej oraz przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do 23.00.

21.00 - wspólne śpiewanie Gorzkich Żali.

 

 

WIELKA SOBOTA - rozpoczynamy adoracje Pana Jezusa w grobie od godz. 7. 00.

 

Święcenie pokarmów wielkanocnych:

 

Kombornia (kościół) 9.00; 10.00; 11.00; 12. 00

Wola Komorska 10.00

Kaplica św. Rozalii 10.15; Górska 10.30

19.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece)


-----------

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Triduum Paschalne 2019

 

Wielki Czwartek

20.00-21.00         AKACJA KATOLICKA I RADA PARAFIALNA

21.00-22.00         CHÓR PARAFIALNY oraz SCHOLA

 

Wielki Piątek

7.00-8.00             Róża św. Bp. Józefa Pelczara ( Balawajder Zdzisław)

8.00-9.00             Róża św. Rozalii (Juraszek Stanisława)

9.00-10.00           Róża św. Anieli (Cebula Helena)

10.00-11.00         Róża św. Teresy (Inglot Czesława)

11.00-12.00         Róża św. Rity (Krupa Agata)

12.00-13.00         Dzieci Maryi oraz dzieci kl. 0-V SP z rodzicami

13.00-14.00         Kandydaci do Bierzmowania (kl. VI-IIIg.)

14.00-15.00         Róża św. Magdaleny  (Wawrzkowicz Anzelma)

15.00-16.00         Róża św. Urszuli (Wawrzkowicz Anzelma)

16.00-17.00         Róża św. Anny  (Cwynar Jadwiga)

17.00-19.00                  Droga Krzyżowa i Liturgia Wielkiego Piątku

19.00-20.00         Róża św. Marcina (Gierlach Zbigniew)

20.00-21.00         Róża św. Michała Archanioła (Kwolek Piotr)

21.00-22.00         Gorzkie Żale

22.00-23.00         RAM oraz MŁODZIEŻ PARAFII

 

Wielka Sobota

7.00-8.00             Ojcowie i matki naszej parafii.

8.00-9.00             Róża św. Joanny Beretty Mola (Kobak Agata)

9.00-10.00          Grupa Modlitewna św. O. Pio

10.00-11.00         Dzieci z Ochronki

11.00-12.00                  Róża Młodzieżowa i młodzież z Woli Komborskiej

12.00-13.00         Róża św. Zofii (Kwolek Janina)

13.00-14.00         Róża św. Barbary (Kasprzyk Anzelma)

14.00-15.00         Róża św. Elżbiety  (Boczar Anna)

15.00-16.00         Ministranci

16.00-17.00         Róża św. Antoniego (Kuźnar  Krzysztof)

17.00-18.00         Róża św. Jadwigi (Gerlach Janina)

18.00-19.00                  Cała parafia

19.00    LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

 

 

 

Wyniki głosowania do Rady Parafialnej

z Komborni 2019 r.

 

Członkowie nowej Rady Parafialnej:

336 głosów Adolf Kasprzyk                       

320 głosów Danuta Zborowska          

301 głosów Mieczysław Kwolek        

291 głosów Grzegorz Hawrot                    

290 głosów Piotr Kwolek                           

288 głosów Stanisław Zajdel                      

279 głosów Andrzej Kuliga                        

273 głosów Zdzisław Borek                        

261 głosów Agnieszka Kwolek           

257 głosów Anna Zywar                             

243 głosów Jan Boczar                               

233 głosów Dorota Śnieżek                

221 głosów Aldona Prajsnar                      

208 głosów Zbigniew Derenowski             

 

 Pozostałe osoby, które nie weszły w skład Rady:

180 głosów Zofia Prejsnar  

173 głosów Wiesław Bożek

126 głosów Beata Gonet

112 głosów Waldemar Wawrzkowicz

109 głosów Bogumiła Smoleń

107 głosów Anzelma Wawrzkowicz                                 

94 głosów Krzysztof Kuźnar   

                       

 

 

 

„Błogosławiona Matko naszego Zbawiciela, któraś w swoim Sercu doznała niezmiernej boleści, smutku i trwogi, aby umieć współczuć z nami, bądź nam zawsze świętą Matką Pocieszenia wśród wszelkich trosk, cierpień i niepowodzeń naszych. Niechaj głos Twój zabrzmi w uszach naszych, bo jest on miły i pełen dobroci, a słowa budzą radość w sercu. Usłysz błaganie nasze i wstawiaj się za nami przed Obliczem Syna Swego, by z Jego Boskiego Serca, za Twoją przyczyną, spłynęły na nas strumienie świętej radości, jaka napełnia błogosławione Serce Twoje. Okaż nam pogodne oblicze Swoje, abyśmy z Twoją pomocą mężnie znosili wszelkie smutki, przykrości i cierpienia i wśród nich zawsze zachowywali żywą nadzieję wiecznej radości w niebie razem z Tobą i Synem Twoim, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen”.

 

Dyżur RÓŻAŃCOWY 2019

Przed Mszą św. o godz. 1100

10 II 2019

Róża św. Bp. Józefa Pelczara - Balawajder Zdzisław

17 II 2019

Róża św. Rozalii Juraszek Stanisława

24 II 2019

Róża św. Anieli - Helena Cebula.

03 III 2019

Róża św. Teresy - Inglot Czesława

10 III 2019

Róża św. Rity – Krupa Agata

17 III 2019

Róża św. Magdaleny - Wawrzkowicz Anzelma

24 III 2019

Róża św. Urszuli - Wawrzkowicz Anzelma

07 IV 2019

Róża św. Michała Archanioła - Kwolek Piotra

14 IV 2019

Róża św. Antoniego – Krzysztofa Kuźnara

21 IV 2019

Róża św. Elżbiety - Boczar Anna

28 IV 2019

Róża św. Barbary – Kasprzyk Anzelma

05 V 2019

Młodzież RAM i młodzież parafii.

12 V 2019

Grupa św. Ojca Pio.