Koronacja

Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia z kościoła parafialnego w Komborni, odbyła się 11 czerwca 2017 r. w Miejscu Piastowym. Uroczysta Msza Święta koronacyjna rozpoczęła się o godzinie 13:00. Eucharystii przewodniczył abp Adam Szal, koncelebrowali pasterze diecezji przemyskiej i rzeszowskiej: abp senior Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek, bp Jan Wątroba, bp Kazimierz Górny, bp Edward Białogłowski, abp senior Jan Martyniak z diecezji przemysko-warszawskiej obrządku greckokatolickiego, ks. Dariusz Wilk, Przełożony Generalny Zgromadzenia Księży Michalitów oraz licznie zgromadzeni kapłani.

Obrzęd koronacji miał miejsce po homilii. Najpierw zostały odczytane Dekrety Stolicy Apostolskiej, następnie abp Adam Szal odmówił Modlitwę Koronacyjną, po niej Księża Arcybiskupi i Biskupi oraz Generał Michalitów nałożyli koronę na Wizerunek Matki Bożej. Koronacja odbywała się w ciszy, tuż po niej zaś wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn koronacyjny.

Uroczyste wprowadzenie (intronizacja) obrazu Matki Bożej do kościoła parafialnego  w Komborni  miało miejsce 18 czerwca 2017 r. o godzinie 13:00.