Niedziela Palmowa, 5.04.2020 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


Dziś o godz. 11.00 symboliczne poświęcenie palm.

Dziś Gorzkie Żale o godz. 14. 30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym i Msza św.

Jutro, wtorek i środę Msze św. o godz. 7.00.

Jutro wyjątkowo będzie odprawiona Msza św. przy kaplicy św. Rozalii o godz. 15.00 w intencji ustania i zachowania nas od epidemii

Od jutra do środy możliwość do spowiedzi od godz.7.30 – 8.30 i od 17.00 – 18.00.

Zapraszamy do łączenia się w adoracji Pana Jezusa od. godz. 19.30 – 21.00 w naszym kościele parafialnym od poniedziałku do środy.

W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. W ten dzień czcimy pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. w Komborni o godz. 18.00. A po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i możliwość adoracji do godz. 22.00.

We Mszy św. uczestniczą tylko siostry i wyznaczeni ministranci. Inni łączą się z nami przez Internet.

 Po Mszy św. będzie możliwość odwiedzenia naszej świątyni aby adorować Pana Jezusa. Dlatego prosimy aby zachować odstępy między następną osobą do 1.5 m. Prosimy aby dezynfekować ręce przed wejściem do kościoła i po wyjściu z kościoła.

Wielki Piątek dzień Męki i Śmierci Naszego Pana Jezusa Chrystusa adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.  Adorację rozpoczniemy o godz. 7.00.

Liturgie wielkopiątkową rozpoczniemy o godzinie 17.00 Drogą Krzyżową a następnie liturgia słowa i adoracja Krzyża, a potem przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do 22.00. W czasie Drogi Krzyżowej i Liturgii wielkopiątkowej uczestniczyć i reprezentować będą tylko wyznaczeni ministranci i siostry. Wszyscy inni uczestniczą przez Internet – kamerę. Prosimy aby w czasie Liturgii wielkopiątkowej wszystkie nasze rodziny miały przygotowane KRZYŻE z zapalonymi świecami, które będziemy adorowali w naszych rodzinach łącząc się z nami w kościele parafialnym. Można zrobić na te dni ołtarzyk w naszych domach.  Nasze domy niech będą naszymi świątyniami. Na godz. 21.00 zapraszamy wszystkich do odśpiewania z nami Gorzkich Żali. Łączyć się będziemy przez Internet.

W ten dzień możemy także adorować Pana Jezusa i odwiedzać nasz kościół parafialny. Mam propozycję, aby w tym czasie adorowały też wyznaczone Róże Różańcowe po 5 osób. W odległości 1.5 metra każda osoba. Prosimy aby adorację przygotować sobie już w domu np. jakie będą śpiewane pieśni i czytane teksty albo odmawiane modlitwy. Także prosimy, aby była w czasie adoracji możliwość do osobistej adoracji w CISZY np. 15 min.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60.

W Wielką Sobotę rozpoczynamy adoracje Pana Jezusa w grobie od godz.7.00. Zachęcamy do osobistej adoracji Pana Jezusa. O godz.9.00 tradycyjnie święciliśmy pokarmy wielkanocne. W tym roku nie będzie święcenia pokarmów w naszych świątyniach. KEP proponuje nam, aby tego obrzędu wyjątkowo w tym roku dokonał ojciec rodziny w poranek wielkanocny, gdy będziemy zasiadać do śniadania wielkanocnego. Teksty poświęcenia będą wydrukowane i do pobrania z naszej strony internetowej.

 Liturgię Paschalną rozpoczniemy poświęceniem ognia i wody o godz. 19.00. W czasie Liturgii Paschalnej prosimy, aby w tym dniu wziąć do ręki nasze gromnice lub świece od chrztu świętego i w ten sposób łączyć się z nami z  zapalonymi świecami.

W Niedziele Zmartwychwstania Msza rezurekcyjna o godz. 7.00. bez procesji rezurekcyjnej. Następne Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 9.30 Woli K. i o godz. 11.00 w Komborni.

Intencje mszalne.