Ogłoszenia duszpasterskie, Święto Chrztu Pańskiego, 13.01.2019


 

1) Dziś Błogosławieństwo dzieci po Mszy św. o godz.11.00

Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.

Dziś i za tydzień Dzieci Maryi i RAMu zapraszają na Misterium Bożonarodzeniowe oraz koncert kolęd na godz. 15.45. Koncert i Misterium odbędą się w kościele.

2) We wtorek spotkanie Grupy Modlitewnej św. O. Pio po Mszy św.

3) W środę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania: klasy VI i VII przed Mszą św. (16.00) a po Mszy św. klasy III Gimnazjum i kl. VIII.

4) We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

5) W sobotę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia na Mszy św.

6) W niedzielę zbiórka ofiar pieniężnych na remont kościoła i centralne ogrzewanie oraz na utrzymanie cmentarza.

7) Z końcem ubiegłego roku, na własną prośbę zakończyła działalność Rada Utrzymania Cmentarza i w związku z tym czynimy starania aby w dalszym ciągu utrzymać nasz cmentarz parafialny na poziomie godnym tego miejsca. Chcemy aby systematycznie kontynuować prace związane z utrzymaniem porządku poprzez koszenie trawy, odchwaszczanie, usuwanie odpadów i gromadzenie ich w wyznaczonym miejscu, jak i wiele innych prac porządkowych. Dodatkowo chcemy przywrócić kontener na śmieci cmentarne wraz z częściową segregacją odpadów biodegradowalnych. Odprowadzanie odpadów cmentarnych jest bardzo kosztowne ale innej możliwości utrzymania czystości nie ma. Po wielu rozmowach z firmami zajmującymi się utrzymaniem cmentarza skalkulowaliśmy, że niezbędne będą składki w wysokości 5 zł miesięcznie od domu. Składki te zbierane będą przed i po Mszach św. wraz ze zbiórkami na remont kościoła i centralne ogrzewanie. Nie zbieramy opłat w sołtysówce. Prawdopodobnie taka kwota będzie niewystarczająca, więc planujemy coroczną kwestę na ten cel w dniu 1 listopada. Najbliższa taka zbiórka odbędzie się w przyszła niedzielę. Koszty pochówku będą regulowane w całości z grabarzem cmentarza Osoba grabarza nie zmienia się. Opłaty placowe pozostają bez zmian. Wpłaty na cmentarz można będzie wpłacać na konto przeznaczone do tego celu. Konta parafialnego nr.2. W przyszłości będzie opracowany regulamin cmentarza, który będzie udostępniony przy wejściu na cmentarz. Chcę z tego miejsca podziękować tym, którzy pracowali do tej pory społecznie na rzecz całej społeczności Komborni i parafii Kombornia. Dziękujemy Kazimierzowi Pyzia i Henrykowi Gierlach. Nadal zapraszamy do współpracy z nową Radą Cmentarną. Więcej wiadomości podam na temat działania nowej Rady Cmentarnej po spotkaniu, które będzie w najbliższą środę po Mszy św. na które zapraszam Panów którzy zostali wskazani po ostatnim spotkaniu.

8) Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożenie ofiary na kwiaty: Agnieszce Kwolek, Dorocie Kolodczejczyk, Krystynie  Rymarz, Beacie Kwolek, Bożenie Paczosa, Jakubowi Kwolek. Na kwiaty dały Janina Mrozek, Mieczysław Kwolek. A o posprzątanie w sobotę prosimy; Halinę Szelc, Marzenę Szelc, Agatę Kuźnar, Halinę Smolik, Renatę Kondoł, Agnieszkę Biskup.