Ogłoszenia duszpasterskie - 26.11.2023 r.


 

Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata 2023.

Dziś kończymy Rok Liturgiczny 2023 i dziękujemy Bogu za wzrost naszej wiary i prosimy o dobre przygotowanie nas na spotkanie z Nim w Wieczności.

Dziś o godz. 11.00 chłopcy z IV klasy będą włączeni w poczet ministrantów naszej parafii.

Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Można zyskać odpust zupełny.

We wtorek spotkanie Grupy św. O. Pio po Mszy św.

W środę po Mszy Świętej spotkanie ministrantów i lektorów.

W czwartek 30 listopada w naszej parafii będziemy przeżywać „ Dziękczynienie za beatyfikację Rodziny Ulmów”. W ten dzień otrzymamy z rąk ks. abp. Adama Szala relikwię Rodziny z Markowej. Nasze Dziękczynienie rozpoczniemy o godz. 17.00 konferencją na temat bł. Rodziny Ulmów z Markowej, następnie będzie różaniec w intencji rodzin a po nim dziękczynna Msza św. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w dziękczynieniu.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek w godzinach rannych nawiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem a od godz. 16.00 możliwość do spowiedzi św.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

W sobotę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia na Mszy św.

W sobotę spotkanie Dzieci Maryi o godz. 10.00

W czwartek w ramach formacji dla kandydatów do bierzmowania, klasy VI, VII i VIII uczestniczą w Dziękczynieniu za beatyfikację Rodziny Ulmów. Od piątku do niedzieli kandydaci z klasy VIII będą przeżywać swoje rekolekcje przed bierzmowaniem, otoczmy ich naszą modlitwą.

W następna niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i Adwent.

W następną niedzielę zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 7.30.

W następną niedzielę w naszej parafii odbędzie się kwesta do puszek na rzecz dzieci chorych na nowotwory. Kwestę przeprowadzą Panie ze Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych po każdej Mszy św.

Dziękujemy za ofiary pieniężne na remont kościoła i utrzymanie cmentarza. Złożono ostatniej niedzieli na kościół 5970 zł a na cmentarz 2060 zł.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty Annie Głód. Justynie Inglot, Adriannie Inglot, Helenie Borek, Kazimierzowi Boczar, Michałowi Miśkowiec. A o posprzątanie w sobotę prosimy Marię Balawajder, Annę Balawajder, Annę Juraszek, Małgorzatę Cebula, Agnieszkę Lenart.

W tym roku nasze Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki na stół wigilijny  po każdej Mszy św. od następnej niedzieli. Chciałem przypomnieć, że ofiara złożona za opłatki niech będzie wyrazem naszej wdzięczności p. Organiście za pracę w naszej parafii..

Na cmentarzu będzie stała przyczepa, na którą będzie można składać tylko przekwitnięte chryzantemy. Doniczki można złożyć przy przyczepie. Prosimy nie wrzucać na przyczepę zniczy, sztucznych kwiatów.