19.05.2024 r.


Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego 2024

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.

Dziś w naszej parafii rozpoczęliśmy Misje Święte, które prowadzi ks. Jan Seremak z Miejsca Piastowego. Ojciec misjonarz jest księdzem zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

Dziś nabożeństwo majowe wyjątkowo po Mszy św. o godz. 15.00.

Dzisiejsza taca przeznaczona na parafie potrzebujące wsparcia.

Jutro poniedziałek, Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Komborni o godz. 7.30 i o 18.30 – najpierw Majówka, a potem Msza św. Prosimy, aby powstrzymać się od prac fizycznych, gdyż jest to drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego. Wola Komborska Msza św. o godz. 17.30 i Majówka.

Program Misji na stronie internetowej, gablotach ogłoszeń i folderach.

W poniedziałek na Mszy świętej wieczornej, kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. Po Mszy świętej odbędzie się próba przed bierzmowaniem.

W środę od godz. 13:00 odwiedziny chorych.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek dzień spowiedzi misyjnej od godz. 10:30 do 12:00, a po południu od 16.00 – 17.30. Wola Komborska: 16:30-17:30.

W sobotę Majówka i Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia przed Mszą św. Po Nowennie zgromadzimy się na parkingu przy plebani, gdzie będzie miał będzie obrzęd poświęcenia krzyża misyjnego i zakończenie misji z udzieleniem Odpustu Zupełnego. Na zakończenie Misji zbierzemy składkę.

W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W ten dzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

Za dziesięć dni Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie pójdziemy z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy w procesji od kościoła w stronę cmentarza i ulicą Spacerową na stadion. Pierwszy ołtarz przy kapliczce domu p. Leśniak. Ołtarz przygotują Rodzice bierzmowanych i bierzmowani. Odpowiedzialna p. Bernadetta Inglot. Drugi ołtarz przy domu p. Anny i Andrzeja Zywar. Ołtarz przygotują Rodzice dzieci z III klasy. Odpowiedzialna p. Jadwiga Szuba. Trzeci przy domu Państwa Sowa – Rodzice IV klasy odpowiedzialni Państwo Patrycja i Piotr Makiel. Czwarty na stadionie. Odpowiedzialne Róże św. Michała Archanioła i Świętej Rodziny. Odpowiedzialni Państwo Hunia z ul. Dworskiej i p. Piotr Kwolek.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą uroczystość Rodzicom dzieci Rocznicowych. A o posprzątanie w sobotę prosimy.

W następną niedzielę zbiórka ofiar pieniężnych na remont kościoła i utrzymanie cmentarza.

Intencje Mszalne.

Składamy elektrośmieci na parkingu.

Przez ten tydzień można się jeszcze zapisywać na wyjazd autokarowy na koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Boże Ciało.