26.05.2024 r.


Ogłoszenia duszpasterskie z niedzieli Trójcy Przenajświętszej 2024

Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

Dziś zbiórka ofiar pieniężnych na remont kościoła i utrzymanie cmentarza.

Dziś nabożeństwo Majowe o godz. 15.00.

We wtorek spotkanie Grupy św. O. Pio po Mszy św.

We wtorek próba dziewczynek, które w tym roku będą sypać kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała. Próba o godz. 17.00. W tym roku będzie wspólny kosz do sypania kwiatów.

W środę spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy św.

W czwartek Boże Ciało. Chcieliśmy przypomnieć trasę procesji i miejsce ołtarzy. W tym roku pójdziemy w procesji od kościoła w stronę cmentarza i ulicą Spacerową na stadion.. Pierwszy ołtarz przy kapliczce domu p. Leśniak. Ołtarz przygotują Rodzice bierzmowanych i bierzmowani. Odpowiedzialna p. Bernadetta Inglot . Drugi ołtarz przy domu p. Anny i Andrzeja Zywar. Ołtarz przygotują Rodzice dzieci z III klasy. Odpowiedzialna p. Jadwiga Szuba. Trzeci przy domu Państwa Sowa – Rodzice IV klasy odpowiedzialni Państwo Patrycja i Piotr Makiel.. Czwarty na stadionie. Odpowiedzialne Róże św. Michała Archanioła i Świętej Rodziny. Odpowiedzialni Państwo Hunia  z ul. Dworskiej  i p. Piotr Kwolek. Nasze siostry mają przygotowane banery oraz materiały na ubiór ołtarzy. Mamy nadzieję, że nasi strażacy czynnie włączą się w całe Uroczystości. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. oraz dzieci rocznicowe a także małe dzieci z Rodzicami do sypania kwiatów. Proszę Różę św. Michała Archanioła do niesienia obrazu Matki Bożej Pocieszenia w czasie procesji. Młodzież do niesienia figur i feretronów. Msze święte w tym dniu; w Komborni 7:30 i 9:30 z procesją oraz 15:00 a na Woli K. o godz. 15.00.

Codziennie zapraszamy do brania udziału w oktawie Bożego Ciała połączoną z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia.

W sobotę nasza młodzież z VIII klasy otrzyma z rąk ks. bp. Stanisława Jamrozka Sakrament Bierzmowania na Mszy św. o godz. 11:00.

W sobotę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia na Mszy św. A po Nowennie Procesja Eucharystyczna z okazji Oktawy Bożego Ciała i procesja z obrazem Matki Bożej po ulicach naszej wioski. W tym miesiącu pójdziemy ul. Pigonia w stronę Korczyny i zawrócimy przy kaplicy przy p. Surmacz w stronę kościoła.

W piątek i niedzielę na Woli K. także po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

W następną niedzielę procesja oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 11.00.

W następną niedzielę zmiana Tajemnic Różańca Św. po rannej Mszy sw.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła Teresie Szuba, Janinie Szmyd, Marii Gierlach, Grzegorzowi Hawrot i Barbarze Stapińskiej. Na kwiaty ofiarę złożyły: Zofia Szmyd, Danuta Gargasz, Agata Kobak. A o posprzątanie w tym tygodniu prosimy Rodziców i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

Rodzice dzieci rocznicowych proszą o przyniesienie kwiatów na dywan przed uroczystościami Bożego Ciała.

Intencje mszalne.

Wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Boże Ciało o godz. 17.00. Koszt wyjazdu 25 zł.

Od jutra można już składać elektrośmieci na parkingu pod kamerami. Elektrośmieci składamy do 6 czerwca.

Dziękujemy Panu Władysławowi Czapor za wykonanie tablic pamiątkowych na krzyże misyjne. 

Na stoliku jest wyłożony program pielgrzymko-wycieczki do Wrocławia dla tych, którzy jadą. Prosimy o zapoznanie się z programem